MKÜ DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI Prof.Dr. NİZAMİ DURAN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

MKÜ DİŞHEKİMLİĞ FAKULTESİ DEKANI PROF.Dr. NİZAMİ DURAN İLE DEKAN YARDIMCISI

  DOÇ.DR.BEHİYE BOLGÜLODAMIZI ZİYARET EDEREK ORTAK BİR BİLİMSEL ETKİNLİĞE İMZA ATTILAR

   
 
MKÜ Dişhekimliği Fakultesi Dekanı Prof.Dr.Nizami Duran, Dekan Yardımcısı Doç.Dr.Behiye Bolgül ile bazı Öğretim görevlileri Odamıza iadei ziyarette bulundular.
 
  Yönetim Kurulumuzun hazır bulunduğu ziyarette Odamız çalışmaları hakında kısa bilgiler sunulduktan sonra, iki Kurum arasındaki ilişkilerin daha sıkı tutulması, MKÜ Dişhekimliği Fakültemizin tanıtılması,Toplum Ağız Diş Sağlığına katkı sunulması için karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunduk.
   Odamızın düzenlediği Mezuniyet sonrası Eğitim konularında ve Sağlığı geliştiren Okullar Projesinde, Fakültemizde görev yapan Akedemisyenlerin katkılarından dolayı Dekanımıza teşekkür edildi.
   Fakültemiz ile Odamızın birlikte Kongre ve Sempozyumlar düzenlemeleri için ortak bir karar alınarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek üzere ilk adım atıldı..
    MKÜ DİŞHEKİMLİĞİ GÜNLERİ adı altında geleneksel olarak  her yıl Kasım ayında,Üniversitemizin konferans salonunda ortak bir BİLİMSEL KONGRE yapma kararı alındı.
   MKÜ Dişhekimliğ Fakultesi ile Hatay Dişhekimleri Odasının işbirliği ile düzenlenecek olan Sempozyumun Protokolü  imzalanarak çalışmalara başlandı.
  Bölgemizin en önemli ve kapsamlı bilimsel etkinliği olarak kabul göreceğine inandığımız MKÜ DİŞHEKİMLİĞİ GÜNLERİ bu yıl 14-15 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacaktır.
  Ulusal bazda birçok Bilim adamına ev sahipliği yapacağımız bu önemli etkinliğin başta bölgemiz turizmine ve MKÜ  Dişhekimliği Fakültesinin tanıtımına büyük katkılar sunacağına inanıyoruz.
Büyük bir heyecanla hazırlıklarına başladığımız bu Bilimsel etkinliğin ilk duyurusunu en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.
   Meslektaşlarımızın bu günleri Ajandalarına not almalarını rica ediyoruz.
   Çok samimi bir ortamda geçen toplantıdan sonra Sayın Dekanımız ile Oda Başkanımız karşılıklı olarak iyi dilek ve temennilerini ifade ederek bu tür ziyaretlerin daha sık yapılması konusunda görüş birliğine vardılar.
   Bizler de HDO Yönetim Kurulu olarak bu ince nezaketlerinden dolayı Sayın Dekanımıza, Dekan yardımcımıza ve Öğretim görevlilerine teşekkür ederiz.
 
 
 
 

Ek Bilgi