22 KASIM DİŞHEKİMLİĞİ GÜNÜ VE TOPLUM AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI

 2021 Yılı 22 Kasım Dişhekimliği Günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinliklerine;

 21 Kasım Pazar günü saat 13:30’ da başladık. Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, haftanın amacı, dünyada ve ülkemizdeki  ağız ve diş sağlığı politikaları, dişhekiminin genel sağlıktaki önemi konularında ve Hatay Dişhekimleri Odası Genel Sekreteri Davut Akemoğlu hafta içinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgiler verdiler. Aynı gün Hatay ili genelinde afiş ve flamalar asıldı. Yine aynı gün Hatay Dişhekimleri Odası toplantı salonunda konuşmacı olarak Doç.Dr. Gözde Serindere’ nin ve Dr.Öğretim Üyesi Senem Urfalı’ nın katıldığı bilimsel toplantı gerçekleştirildi ve sunum sonrası plaketleri verildi.

22 Kasım Dişhekimliği Günü’nde Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulunuldu. Ardından, Başta Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan olmak üzere Hatay Büyükşehir, Defne İlçe Belediye Başkanları, İl Sağlık Müdürü, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü ve ADSM Başhekimlerine protokol ziyaretlerimiz gerçekleştirildi.

24 Kasım Çarşamba günü Hatay Dişhekimleri Odası’ nın hazırladığı ve Türk Dişhekimleri Birliği Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Komisyon Başkanı Sayın Prof.Dr. Behiye Bolgül’ ün koordine ettiği “Özel Bakım Gerektiren Bireylerde Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” projesine start verildi. Özel Erencan Rehabilistasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen projede öğrenci ve velilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi, diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

27 Kasım Cumartesi günü Antakya Anemon Otel toplantı salonunda konuşmacı olarak Prof.Dr. Ufuk TATLI’ nın ve Prof.Dr. Tuncer Burak Özçelik’ in katıldığı 4 oturumdan oluşan bilimsel toplantı gerçekleştirildi ve sunum sonrası plaketleri verildi. Aynı gün meslektaşlarımıza ve katılımcılara yönelik bir Geleneksel Dişhekimliği Kokteyli düzenledik. Kokteyl’de meslekte 25., 40, ve 50. Yılını dolduran meslektaşlarımıza onur belgesi ve plaket verilerek, 2021 yılı 22 Kasım Dişhekimliği Günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftamızı noktaladık.

 

Ek Bilgi