HALKEVLERİNDE EĞİTİM ÇALIŞMASI

  
Toplum Ağız Diş Sağlığı Komisyonu, 7 Ağustos 2014 Perşembe Günü Halk Evleri yaz okulundaki Öğrencilere Eğitim çalışması yaptı.
Öğrencilerin Ağız diş sağlığının korunması, Dengeli Sağlıklı Beslenmenin sağlanması,doğru ve düzenli Diş Fırçalama alışkanlığının kazandırılması için Odamız Komisyon üyelerinden Eğitmen Dişhekimlerimiz Sema Tapman ve Ahmet Eraslan 100 Öğrencimize uygulamalı Eğitim verdiler.
 
  Halk Evleri Eğitim salonunda gerçekleşen Ağız Diş Sağlığı Eğitimine Öğrencilerin yanı sıra bazı veliler ve Öğretmenlerde katıldılar.
 
    Eğitim Toplantısı Öncesi, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nebil Seyfettin ve Genel Sekreter Ahmet Kanatlı yaptıkları konuşmada, Toplumun Ağız Diş sağlığı seviyesinin yükseltilmesi için, Okullarımızdan, Sivil Toplum Kuruluşlarından  ve tüm kurum ve kuruluşlarından gelecek bu tür talepleri karşılamak için imkanlarını sonuna kadar kullanacaklarını ifade ettiler. 
 
  Uygulamalı Ağız diş Sağlığı Eğitiminden sonra öğrencilerin tamamına Diş Fırçası ve Diş macunu dağıtıldı.
 
   Halkın Ağız Diş Sağlığına yönelik bu tür çalışmaları kendisine ilke edinen Odamız yönetim kurulu ve komisyon üyeleri, yeni Öğretim yılının başlamasıyla birlikte yeni Ulusal Projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir
 
 
 
 

Ek Bilgi